Rekolekcje letnie

WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA REKOLEKCJI LETNICH 2020:

Szczęść Boże!
Wszystko, co spotyka nas w tym roku jest zaskakujące i bardzo trudne do zrozumienia. Pamiętacie 25 lat temu w sposób przedziwny doświadczaliśmy rzeczy zaskakujących i trudnych do zrozumienia. Wtedy rodziła się nasza wspólnota, dzisiaj rodzi się nowa, dziwna jakość życia (podyktowana chorobą – pandemią). 
Przed nami czas wakacji, niestety innych niż wszystkie. Po wielu rozmowach … postanowiłem, że w tym roku odwołujemy nasze wspólnotowe rekolekcje, które organizowaliśmy z ks. Jarkiem Międzybrodzkim przez ostatnie 30 lat. 
Może czas na rok szabatowej przerwy. 
Podyktowane jest to względami zdrowotnymi (zawsze istnieje obawa, że ktoś przyjedzie zarażony) i trudnymi do spełnienia rygorami obowiązującymi wszystkie formy wypoczynku zbiorowego, do którego nasz wyjazd się zalicza, szczególnie w wymiarze rekolekcji jakie prowadzimy
Kolejnym powodem jest decyzja ks. abp W. Skworca dotycząca braku zgody na organizowanie w naszej diecezji rekolekcji oazowych w okresie wakacji.
Po wielu latach słuchania i przyjmowania słowa może to czas na ponowną i głębszą analizę otrzymanych treści, powrotu do usłyszanych już rekolekcji. 
Zarejestrowane rekolekcje z ubiegłych lat możemy zakupić w znanej nam hurtowni :):):) 
Jednocześnie bardzo serdecznie zapraszam na wspólną Mszę Św. w sobotę 27 czerwca 2020 roku o godz. 19.00. do Parafii Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej – Goduli w imieniu własnym i przede wszystkim ks. Jarka Międzybrodzkiego. 
z modlitwą 
Sławek Warzecha 
————————————————————————————————————————————————————————————————-

Serdecznie zapraszamy na 7-dniowe rekolekcje tematyczne na początku wakacji 2020 roku

Rekolekcje 2020

W tym roku nasza Wspólnota obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia.
Z tej okazji zapraszamy wszystkich na wspólne świętowanie
w sobotę 27 czerwca na godz. 15 do ośrodka rekolekcyjnego OO. Pallotynów w Kleczy koło Wadowic.

(Szczegóły spotkania podamy w późniejszym terminie).
Po wspólnym świętowaniu rozpoczynamy rekolekcje – informacja poniżej.

 

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje
27 czerwca – 04 lipca 2020 roku
„Droga św. Pawła do zjednoczenia z Bogiem”

Rozpoczynamy w sobotę 27 czerwca o godzinie 15.00 wspólnym świętowaniem jubileuszu Wspólnoty, kończymy obiadem w sobotę 04 lipca.

Zaproszenie na rekolekcje kierujemy przede wszystkim do dorosłych osób, które pragną pogłębić swoją formację duchową. Potrzeba, abyś zaakceptował metodę prowadzenia tych rekolekcji charakterystyczną dla Ruchu Światło-Życie, z którego wywodzi się wspólnota Emmanuel.
Należą do nich: Eucharystia jako najważniejszy moment dnia, „Namiot Spotkania”, czyli medytacja, spotkania w małych grupach i dzielenie się w nich swoim życiem, spotkanie modlitewne z modlitwą spontaniczną, dyżury przy posiłkach, itp.
W razie wątpliwości najlepiej skontaktować się telefonicznie lub pocztą elektroniczną z organizatorami.

Rekolekcje poprowadzi: ks. dr Jarosław Międzybrodzki, wieloletni moderator Ruchu Światło – Życie, obecnie proboszcz w Rudzie Śląskiej Goduli.
Miejsce rekolekcji: Dom Rekolekcyjny Księży Pallotynów koło Wadowic (www.pallotyni-wadowice.pl/dom_rekolekcyjny).